PUTOVÁNÍ ZA ČESKÝM PIVEM

INDIVIDUÁLOVÉ


Program zájezdu:

1. DEN

Příjezd do Prahy. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. DEN

9:00 Exkurze po Praze „Seznámení s Prahou“.
Exkurze začíná navštívením Strahovského kláštera a jeho pivovaru.

Nedaleko Pražského hradu leží místo pivním labužníkům zaslíbené. Mimo pivních speciálů se zde podávají prvotřídní pokrmy a lze nasávat i jedinečnou atmosférou Strahovského kláštera, který byl založen v roce 1143 králem Vladislavem II. První zmínky o pivovaru pocházejí z přelomu 13. a 14. století. O stavbě nového
pivovaru, stojícího na místě dnešní restaurace, rozhodl tehdejší opat Kašpar Questenberg v roce 1629. V roce 1907 byl však pivovar zrušen a objekty byly využívány pouze jako hospodářská stavení. Pivovar byl obnoven znovu až v roce 2000 při rozsáhlé a náročné rekonstrukci celého objektu.

Současná podoba Klášterního pivovaru Strahov nabízí hostům kapacitu až 260 míst ve třech osobitých prostorech a to ve vlastním pivovaru a ve dvoupatrové restauraci Sv. Norbert, v letních měsících je pro hosty otevřena zahrádka.

http://www.klasterni-pivovar.cz/

Během exkurze uvidíte Pražskou Loretu, projdete přes Hradčanské náměstí k Pražskému Hradu. U Pražského Hradu se Vám naskytne možnost navštívit chrám sv. Víta. Pomocí labyrintů  Pražských uliček se propletete přes Staré Město, k Prašné Bráně, Karolínu, dojdete na Staroměstské náměstí
a Karlovou ulicí sejdete ke Klementinu a samozřejmě ke Karlovu mostu! Na závěr exkurze uvidíte Václavské náměstí s majestátní budovou Národního muzea.

 

13:00-14:00 Oběd v Staroměstská restaurace.

http://www.staromestskarestaurace.cz/

 

Individuální program

 

18:00-20:00 Večeře v restauraci U Fleků.

První písemná zmínka o podniku se datuje do roku 1499, kdy dům koupil sladovník Vít Skřemenec. Pivovar U Fleků je tak jediným pivovarem ve střední Evropě, kde se pivo vaří bez přestávky déle než 500 let. S nástupem komunismu byl podnik znárodněn. Původní majitelé (rodina Brtníků) jej získali zpět po pádu režimu v roce 1991.

http://ufleku.cz/category/aktualne/

 

Přenocování v hotelu v Praze.

3. DEN

9:00 Výlet do města Plzeň

 

Během exkurze, která je nově možná také v ruském jazyce, se seznámíte s historií
a tajemstvím výroby legendárního ležáku Pilsner Urquell, prohlédnete si autentická místa pivovaru, kde se pivo Pilsner Urquell od roku 1842 vyrábí. Navštívíte mimo jiné moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví
za hodinu,unikátní expozici surovin či historickou a současnou varnu Pilsner Urquell. Neodmyslitelným završením prohlídky pivovaru Pilsner Urquell je návštěva historických pivovarských sklepů, kde ochutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell  čepovaného přímo z dubových ležáckých sudů (pouze pro starší 18 let).

http://www.prazdrojvisit.cz/ru/ehkskursija-po-pivovarennomu-zavodu-pilsner-urquel/

Oběd v restauraci Na Spilce

http://www.naspilce.com/

Výlet do Mariánských Lázní.

Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo na území města jich vyvěrá cca 40
a v nejbližším okolí najdeme téměř 100 vývěrů. Území současných lázní dříve patřilo premonstrátskému klášteru v Teplé, jehož opat Karel Kašpar Reitenberger prosadil z popudu klášterního lékaře Johanna Josefa Nehra počátkem 19. století výstavbu prvních lázní.

Na základě velkolepého projektu architekta Václava Skalníka byly provedeny terénní úpravy a založeny parky, které jsou dnes vedle množství pramenů nejcharakterističtějším znakem města.

Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je  litinová kolonáda z roku 1889. K pitným kúrám jsou na kolonádu přivedeny prameny – KřížovýKarolinin Rudolfův. Před kolonádou se velké pozornosti těší Zpívající fontána.

Zpívající fontána

Zpívající fontána patří mezi dominanty Mariánských Lázní. Nachází se na kolonádě u sochy opata Reitenbergera. Zpívající fontánu tvoří kruhový bazén o průměru osmnácti metrů s dvanáctidílnou kamennou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli. Fontána má deset základních střikových systémů s více než dvěma sty padesáti tryskami, střední střik dosahuje výšky šesti metrů. Celá fontána je řízena počítačem, což umožňuje vytvářet zajímavé střikové kombinace včetně barevného osvětlení. Autorem výtvarného řešení je akademický architekt Pavel Mišík.

Zpívající fontána hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, ve 21.00 a 22.00 hodin včetně projekce s barevným osvětlením.

http://www.marianskelazne.cz/ru/

Příjezd do Chodové Plané. Ubytování v hotelu U Sládka.

 

Večeře v restauraci Ve Skále.

V části unikátního skalního labyrintu osm set let starých pivovarských sklepů se nachází stylová restaurace s místy pro 260 hostů a malé pivovarské muzeum.

Prastaré ležácké sklepy ze 12. století, tesané v žulové skále, pivovar dodnes používá k dokvášení svého piva. Kromě širokého sortimentu jídel české a zahraniční kuchyně tak restaurace nabízí návštěvníkům i jedinečnou možnost ochutnat přírodní kvasnicové pivo čepované přímo z ležáckých sudů skalního sklepa.

http://www.chodovar.cz/id157cz-o-restauraci-ve-skale.htm

4. DEN

Procedury v pivních lázních v Chodové Plané.

Pravé pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňská terapie využívající kombinaci léčebných účinků teplé minerální vodypiva, surovin pro výrobu piva, produktů vznikajících při výrobě piva a klasické i speciální masáže.

Pravé pivní lázně zahrnují:

Cílem procedur je harmonizace funkcí organizmu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace. Procedury mají ozdravný účinek na pleť a vlasy, způsobují uvolnění svalů, prohřátí kloubů a podporují imunitní systém organizmu. Pro docílení omlazujícího efektu doporučuji originální pivní procedury doplnit o částečnou masáž zaměřenou na problémové partie těla nebo celkovou masáž uvolňující svalové napětí.

 

 

Pravá pivní lázeň,
Pravá pivní lázeň® je připravena v rehabilitační vaně z vody a minerální vody ILSANO® o teplotě 34 °C. Přísadu
koupele tvoří tmavé Koupelové pivo®, vyráběné tradiční metodou podle chráněné originální receptury hlavním sládkem rodinného pivovaru Chodovar, dále živá kultura pivovarských kvasnic, chmelové mláto a směs drcených bylin. Hladina lázně je pokryta charakteristickou pivní pěnou karamelové barvy a prostor aromatizován vůní čerstvě uvařeného tmavého piva.

Průběh procedury

Host je ponořen do připravené lázně, která díky příznivé teplotě vody způsobí postupně mírné zvýšení srdeční činnosti a aktivaci krevního oběhu v celé cévní soustavě. Lázeň prohřeje pokožku a uvolní póry kůže, kterými se při mírném pocení odplavují z podkoží škodlivé látky. Chmelové mláto působí jako očistný peeling odstraňující z těla unavené části kůže. Živá kultura pivovarských kvasnic předává pokožce celou řadu vitamínů B, proteiny a sacharidy a přispívá tak k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky. Kyselina uhličitá obsažená v minerální vodě ILSANO® ulpívá v podobě mnohačetných bublinek na kůži a tím napomáhá účinné relaxaci těla v jemně perlivé lázni. Pro vyrovnání krevního tlaku, zvýšení účinku koupele a umocnění relaxačního zážitku je hostům doporučována sklenice přírodního nepasterovaného piva Chodovar, které zároveň příznivě působí i v celém trávicím traktu.

Doba pobytu v lázni je 20 minut.

Po koupeli je host uložen na lůžko v prostoru pro relaxaci, zabalen do prostěradla a deky z ovčího rouna. Při tlumeném osvětlení a příjemné hudbě nastává fáze uklidnění organizmu. Prohřáté tělo dokončuje fázi pocení, srdeční činnost se zklidňuje, pozvolna klesá krevní tlak, uvolňují se svaly a obnovuje tělesná energie. Očištěná, omlazená pokožka přijímá účinné prospěšné látky, které po koupeli na pokožce ulpěly a postupně se vstřebávají póry do podkoží. Tělesný odpočinek má odraz v odpočinku duševním a uvolněné tělo dovolí i mysli odpoutat se a uvolnit tok pozitivních myšlenek a energie.

Doba odpočinku po koupeli je nejméně 25 minut.

Léčebné zábaly

Originální léčebné zábaly s použitím sladového mláta

Terapeutické účinky sladového mláta:

1) fyzikální – sladové mláto zahřáté na teplotu 38 °C – 42 °C je po lékařské konzultaci přiloženo na problematická místa, tj. šíje, bedra, ramena a ruce. Postupné prohřívání vede k ústupu chronických artrotických potíží, zvýšenému prokrvení – odsunu metabolitů a ke zlepšení funkčních vlastností myoskeletárního aparátu (svalově-kloubního).

2) průnik látek příznivě ovlivňujících kůži, nehty, vlasy – vzhledem ke složení sladového mláta je pozitivní účinek obsažených vitamínů a bílkovin na kůži a kožní adnexa zcela prokazatelný. Vhodné je zejména k terapii atopických ekzémů, psoriázy (lupénky), dermatitid (dle typu) či problémů „se suchou kůží“. Uplatní se při kosmetické indikaci celulitid, při změnách kvality kůže a jako pleťové výživné masky.

3) celkový efekt vázaný na transport kůží

Forma podání:

forma teplých lokálních „paků“ – balíčků, zábalů

formou nátěru na kůži s následným zábalem

formou přísady do koupelí – varianta pro děti

 

 

Masáže

Jsou doporučovaným doplněním koupelových procedur v pravých pivních lázních

  • klasické masáže
  • lymfatické masáže
  • reflexní masáže plošek nohou a další dle rozpisu
  • klimaterapie
  • terénní terapie
  • pohybová terapie
  • relaxační metody

Reflexní masáž plosek nohou

Jedná se o akupresurní masáž v oblasti plosky nohy. Doporučujeme zejména po pivní koupeli. Touto speciální technikou lze ovlivnit funkci vnitřních orgánů a navodit rovnováhu v oblasti vegetativního nerstva.

Masáž lávovými kameny

Jedná se o čínskou metodu, která je velmi oblíbená a často vyhledávaná. Je příjemným zpestřením a pravděpodobně jedním z nejpoutavějších způsobů masáží, který můžete zažít.

Při masáži se používá 53 hladkých lávových kamenů, které se nahřívají ve vodní lázni na teplotu kolem 37–40 °C a následně pokládají na tělo. Teplo kamenů, ale hlavně jejich vlnění působí na meridiány, což jsou energetické cesty vedoucí od konečků prstů na nohou a na rukách po celém těle a náležející ke všem vnitřním orgánům našeho těla.

Tyto energetické dráhy bývají často neprůchodné nebo sevřené, a proto energie v našem těle nemůže proudit tak, jak by měla. Tato čínská metoda uvolňuje průtok energie těmito kanály, pročistí je a znovuobnovený tok energie nám dodá neočekávanou sílu a radost.

 

Pitná kúra

Minerální voda ILSANO®  

(3× 300 ml/den mezi jídly, pomalu)

Vhodná k léčbě různých forem metabolizmu železa, problémů s vysokým krevním tlakem, výskytu močových kamenů a některých typů metabolických poruch.

„Mladinka“

(28–56 ml nejlépe půl hodiny před jídlem, lze vzít i 4–5 dávek denně)

Obsahuje vysoké množství vitamínů, má uklidňující a psychický efekt, je vhodná při zažívacích potížích a na úpravu střevní mikroflóry. Pozitivně ovlivňuje činnost jater a stimuluje činnost ledvin, posiluje celý organismus, zlepšuje funkci imunitního systému, působí antialergicky, protizánětlivě, antibakteriálně a má antivirové účinky.

5. DEN

Výlet do Karlových Varů.

 

Navštívení zámku Loket, lázeňského města Karlovy Vary, při zpáteční cestě do Prahy přestávka v Krušovickém pivovaru ( výjezd z Karlových Varů
nejpozději v 16:00).

Příjezd do Prahy / Odjezd z České republiky

+ 1 DEN

DRÁŽĎANY

Drážďany jsou nezřídka přezdívány jako Florencie na Labi a to především díky nádherným barokním stavbám, jaké nemají v Německu obdoby. Většina města včetně historického jádra byla při ničivém bombardování spojeneckým letectvem v roce 1945 zničena, drážďanským patriotům se však povedlo nemožné a dnes se lze opět kochat opravenými majestátnými paláci a kostely nebo z dálky vychutnávat charakteristické panorama tohoto čtvrtého nejnavštěvovanějšího města našich západních sousedů.

+ 1 DEN

ČESKÝ KRUMLOV, ZÁMEK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů s impozantní dominantou zámku nad meandrem Vltavy, vynikající výstavy umělců světoznámých jmen, koncerty, hudební festivaly, divadelní představení, hospůdky, kavárny i středověké krčmy, pestrá směs turistů z celého světa, to vše je Český Krumlov – malé ale zároveň kosmopolitní město s jedinečnou atmosférou, obklopeno neporušenou, krásnou přírodou. Od roku 1992 je zapsáno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

+ 1 DEN

KUTNÁ HORA + DĚTĚNICE